5. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali İçin Geri Sayım Başladı
in

5. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali İçin Geri Sayım Başladı

Sanat severlerin heyecanla beklediği 5. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali 24 Haziran’da açılışı yapılacak.

Sanat tarihi açısından dünyanın en önemli yapılarından birisi olan Efes Antik Tiyatrosu’ndaki  5. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali 24-7 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

Festivalde Seçkin Eserler Sanatseverlerin Beğenisine Sunulacak

İzmir Devlet Opera ve Balesi Solistleri ve Orkestrası baş kemancılığını Kemal Tören’in yaptığı ‘Gala Konser’ ile 24 haziran Cuma günü festivalin açılışı yapılacak.

'En Çirkin Yüz' İçin 3 Saat Çalışıyorlar

Librettosu Victor Hugo’un romanından uyarlanan, müziklerini besteci Bujor Hoinic’in düzenlendiği ‘Notre Dame’in Kamburu’ 28 Haziran Salı, Gluseppe Verdi’nin ölümsüz eseri ‘La Traviata’ ise 2 Temmuz Cumartesi günlerinde izleyiciyle buluşacak.

5. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali’nde ‘Madama Butterfly’ operası ile Antalya Devlet Opera ve Balesi, ‘ Frida ‘balesi ile Mersin Devlet Opera ve Balesi de yer alıyor. Her iki temsilde de İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası Antalya ve Mersin Devlet Opera ve Balesi sanatçılarına eşlik edecek.

Ressam Frida Kahlo’nun hayatından Arturo Marquez  ve Jose Pablo Moncayo’nun müzikleri eşliğinde kesitler sunan ‘Frida’ balesi 4 Temmuz Pazartesi günü sahnede olacak.

Festivalin kapanışı 7 Temmuz Perşembe günü Giacomo Puccini’nin unutulmaz eseri ‘ Madama Butterfly’ operası ile olacak.

5. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali’nde yer alan etkinlikler Efes Antik Tiyatro’da saat:21:00 başlayacak. Biletler internet gişesi biletal.com’un yanı sıra  Efes Antik Kenti, Kuşadası Kervansaray, İzmir DOB Elhamra Sahnesi ile Bornova Kültür ve Sanat Merkezi gişelerinden de temin edilebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir