in

Avcılar’da 28 Otomobil Motorunu Çalan 3 Şüpheli Yakalandı

Avcılar’da bir depodan 28 otomobil motoru çalan 3 şüpheli yakalandı. Otomobillerden çalınan ve ‘sandık motor’ olarak bilinen 27 motor sahiplerine teslim edildi. Şüphelilerin hırsızlık yaptıkları iş yerinden daha önce 5 otomobil motoru satın aldıkları öğrenildi. İş yerinin deposunda çok sayıda otomobil motorunu görünce, hırsızlık yapmaya karar verdikleri öğrenildi. Şüphelilerin otomobil motorlarını kamyonetle çaldıkları görüntüler, iş yerinin güvenlik kamerası kayıtlarına girdi. 

28 OTOMOBİL MOTORUNU ÇALDIKLARI ANLARDA KAMERALAR KAYITTAYDI

Avcılar’da 13 Kasım 2022 tarihinde polise ihbarda bulunan Adem U., iş yerinin deposundan 28 otomobil motoru ile 5 adet motor krank parçasının çalındığını bildirdi. Hırsızlık Büro Amirliği tarafından olayla ilgili yapılan çalışmada, polis bir iş yerinin güvenlik kamerasından şüphelilerin görüntülerini tespit etti. Şüphelilerin bir kamyonet ve hafif ticari araçla olay yerine geldikleri, depoya doğru yanaştırdıkları araca sandıklar içinde bulunan 28 otomobil motorunu taşıdıkları görüldü.

ŞÜPHELİLER GÖZALTINA ALINDI, 27 OTOMOBİL MOTORU BULUNDU

Güvenlik kamera kayıtlarından şüphelilerin kimliklerini belirleyen polis, Yaşar U.(31), Sinan K.(30) ile Sadık K.’yi (33) gözaltına aldı. Çalınan otomobil motorlarından 27’si ile çeşitli otomobil parçaları ele geçirildi. Piyasa değeri yaklaşık 2 milyon lira olan otomobil motorları mağdur Adem U.’ya teslim edildi. Hırsızlık Büro Amirliğinde sorgulanan şüphelilerden Sinan U.’nun 19, Sinan K.’nın 2, Sadık K.’nın ise 7 suç kaydı olduğu tespit edildi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir