Bakan Varank’a Trabzon’da Enflasyon Tepkisi

Memleketi Trabzon’da konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a vatandaşlar “Ekmek 8 lira oldu, un çuvalı 500 lira oldu, nasıl olacak bu? diye tepki gösterdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Trabzon’da düzenlenen bayramlaşma programındaki konuşmasında, “Yeter ki Trabzon bizim arkamızda dimdik dursun. Bu ülkenin başaramayacağı hiçbir şey olmaz” derken bir vatandaş, “Ekmek 8 lira, unun çuvalı 500 lira oldu. Nasıl olacak bu?” sözleri ile tepki gösterdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Trabzon’da; Meydan Parkı’nda düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Bakan Varank, burada yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Biz, dediğim gibi; NATO’ya yeni üye olmadık. Neden bizden önceki iktidarlar bu iradeyi gösteremiyorlardı. Neden bizden önce bu ülkeyi yönetenler bu duruşu gösterip NATO’da istediğini alıp, ülkelerine dönemiyorlardı. İşte burada dert sahibi olmak lazım.

Biz, Sayın Cumhurbaşkanımızın bu ülkenin derdini sırtlandığını biliyoruz. Bu ülkeyi bir yerlere getirebilmek için ne mücadeleler verdiğini biliyoruz. Biz de onların çalışma arkadaşları olarak ve siz değerli hemşerilerimizle birlikte ona yardımcı olmaya bu ülkeyi hak ettiği yere getirmeye çalışıyoruz ve Allah’ın izniyle de çalışmaya devam edeceğiz, sizlerle birlikte.”

Varank, konuşmasına “Yeter ki Trabzon bizim arkamızda dimdik dursun. Trabzonlu hemşerilerimiz bizim arkamızda dimdik dursun. Bu ülkenin başaramayacağı hiçbir şey olmaz biz buna yürekten inanıyoruz” sözleri ile devam ederken, bir yurttaş; “Ekmek 8 lira, unun çuvalı 500 lira oldu. Nasıl olacak bu?” diye bağırdı.

Varan, “Evet, evet. Değerli kardeşlerim. Sıkıntılarımızın olduğunun farkındayız” dedi. Bu sırada Varank, yurttaşa müdahale edenlere de “Elleme, elleme tamam. Kalsın orada. Kalsın, kalsın” sözleri ile seslendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.