Balçova'da Düzenlenen Tenis Turnuvası Eğitime Destek Oldu

Balçova’da Düzenlenen Tenis Turnuvası Eğitime Destek Oldu

Turnuvanın geliri ile Balçova’da eğitim gören üniversite öğrencilerine yurt desteği sağlandı.

Balçova Belediyesi ve Ege Veteran Tenis Derneği tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Cumhuriyet’in Çocukları Tenis Turnuvası’nın geliri olan 100 bin TL ile Balçova’da eğitim gören üniversite öğrencilerine yurt desteği sağlandı.

Balçova Belediyesi, Ege Veteran Tenis Derneğiyle birlikte geliri öğrencilere burs olarak verilmek üzere düzenlenen Cumhuriyetin Çocukları Tenis Turnuvası sonuçlandı. Her yıl Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde yapılan ve bu yıl sekizincisi düzenlenen turnuvaya tek ve çiftler olmak üzere 19 ayrı kategoride toplam 530 sporcu katıldı.

Önceki yıllarda geliri Dokuz Eylül Tıp Fakültesi öğrencilerine burs ve tablet bilgisayar olan Cumhuriyetin Çocukları Tenis Turnuvası’nın geliri, bu yıl Balçova’da eğitim gören Kız Üniversite öğrencilerine yurt desteği sağladı. Turnuvadan elde edilen 100 bin TL’nin tamamı yurtlarda kalan kız öğrencilere verildi.

Son iki yıldır koronavirüs nedeniyle çeşitli zorluklar çeken öğrencilere destek olmak amacıyla tüm imkanları kullandıklarını belirten Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, “Bu turnuva ile Cumhuriyet Sevdalısı sporcularımızı eğitime destek çatısı altında topluyoruz. Eğitime destek olmak için yaptığımız çalışmalara katkı koyarak turnuvaya katılan tüm sporculara teşekkür ediyorum” dedi.

Turnuvanın ödül törenine katılan CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır da “İzmirin Cumhuriyet’e inanan sporcularından böyle örnek bir proje görmek beni gururlandırdı” diye konuştu.

Ege Veteran Tenis Derneği Başkanı Umut Oruç ise “Çocuklarımızın eğitimi için böyle bir turnuvada bulunmak bizleri ve sporcularımızı çok mutlu etti” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.