Bergama Belediye Başkanı Koştu: "Afişlerin Toplatıldı Açıklaması Bir İftiradan İbaret"

Bergama Belediye Başkanı Koştu: “Afişlerin Toplatıldı Açıklaması Bir İftiradan İbaret”

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu “Yapılan kara propaganda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’e geleceği duyurusunu içeren afişleri Bergama’da kondukları yerinde duruyor.”

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu CHP Bergama İlçe Başkanlığı tarafından kamuoyunu yanlış yönlendirmeye yönelik yapılan girişimler üzerine bir açıklama yaptı.

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu “Yapılan kara propaganda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’e geleceği duyurusunu içeren afişleri Bergama’da kondukları yerinde duruyor” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun Buca metrosu temel atma töreni için İzmir’e gelişini duyurmak üzere Bergama genelinde kavşaklarda, cadde ve ana arterlerde CHP İlçe Teşkilatı tarafından konulan çıtalı pano afişlerin yerlerinde durduğuna işaret eden Başkan Koştu, “Olayı bütün açıklığı ile CHP Belediye Meclis Üyesi Sayın Osman Selim Tok ile saat 14:30 gibi yaptığım telefon görüşmemizde anlattım. CHP İlçe Başkanlığı’nın münferit bu olayı ilçemizin tamamında uygulanmış gibi genelleme yaparak paylaşımı ardından, AK Parti Bergama İlçe Başkanımız Sayın Sebahattin Güzel, CHP İlçe Başkanı Sayın Ecevit Canbaz’ı arayarak, olayın aslını izah etmiştir. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sayın Buğra Gökçe’yi de kendim telefonla arayıp, konunun münferit bir olay olduğunu aynı şekilde anlattım. Vatandaşlarımızda şehrimizin her yerinde duran afişleri çekip telefondan bana gönderdi. ‘Hepsi yerinde duruyor başkanım. Hiçbiri toplanmamış’ diye. Ama geldiğimiz saat itibariyle tüm Bergama’da afişler toplatılmış gibi kamuoyunu yanlış yönlendirme gayretlerini geri çekmediklerini hayretler içerisinde izlemekteyiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.