ÇEŞTOB Başkanı Demir: "Tarımla Turizmi Muhakkak Buluşturmalıyız"

ÇEŞTOB Başkanı Demir: “Tarımla Turizmi Muhakkak Buluşturmalıyız”

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir: “Tarımla turizm mutlaka buluşmalı. Çeşme’de tarım, turizm kadar önemli.”

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, tarımın ve yöresel tarım ürünlerinin turizm kadar önemli olduğunu belirterek, “Tarımla turizmi muhakkak buluşturmamız gerekir.
Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, tarımın ve yöresel tarım ürünlerinin turizm kadar önemli olduğunu belirterek, “Tarımla turizmi muhakkak buluşturmamız gerekir. Çeşme’nin tarım ürünleri çok özel ve çok değerli. Çeşme’de tarım, turizm kadar önemli” dedi.

Çeşme‘nin değerlerini, güzelliklerini tanıtmak için Çeşme’nin farklı bölgelerine gittiklerini belirten Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, Ovacık bölgesinde temaslarda bulundu. “Ovacık deyince aklımıza tarım geliyor” diyen Demir, “Ovacık ovasına bakınca enginarları tarlaları görüyoruz; ayrıca bulunduğumuz arazide de çok miktarda Çeşme limonu olduğunu görüyoruz. Limon, birçok alanda kullanılıyor. Özellikle yaşadığımız pandemi döneminde çok önem kazandı. Ayrıca coğrafi işaret de alan Çeşme Kavunu, Çeşme’nin verimli topraklarında bol miktarda yetişiyor” diye konuştu.

Tarımın, turizm kadar önemli olduğunu vurgulayan Demir, “Çeşme’de yaşıyoruz ve turizmciyiz; ancak turizmin yalnızca otel, güneş, kum, deniz olmadığını, yalnızca Alaçatı sokakları olmadığını anlatmaya çalışıyoruz. Tarımla turizmi muhakkak buluşturmamız gerekir. O amaçla ÇEŞTOB olarak yollara koyulduk ve 100 dönüm arazi içerisindeki enginarı, Çeşme kavunu, çok miktarda Çeşme limonu, karakılçık buğdayı ve çeşitli sebzelerin de üretildiği, ayrıca küçük bir bağ evinin oturulup, yemek yenilebileceği bir şekle dönüştürüldüğü Ova Sofra’dayız. Burasının, tarımla turizmin buluştuğu, örnek bir işletme. Bu tür işletmelerin çoğalmasını diliyoruz” diye kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.