CHP'li Engin Altay Erdoğan'ı Devletin Değil, Dev Bir Holdingin Başkanı Gibi Görüyorum
in

CHP’li Engin Altay: Erdoğan’ı Devletin Değil, Dev Bir Holdingin Başkanı Gibi Görüyorum

CHP Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, “Ben şu an Erdoğan’a baktığımda bir devlet başkanı görmüyorum, dev bir holding başkanı gibi görüyorum”, dedi.

TBMM CHP Grubu’nun 27’nci dönem 5’inci Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı, dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla İzmir’in Seferihisar ilçesinde başladı. Toplantıda CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra genel başkan yardımcıları, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, ilçe belediye başkanları ve CHP’li vekiller yer aldı. Burada basın mensuplarına açıklama yapan CHP Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, çok verimli toplantı geçirdiklerini, TBMM ve Türkiye’yi masaya yatırdıklarını söyledi.

“Ben şu an Erdoğan’a baktığımda bir devlet başkanı görmüyorum” diyen Altay, şöyle konuştu:

“Dev bir holding başkanı görüyorum. Borsayı kendine bağlamış. Merkez Bankası’nı kendine bağlamış. Türkiye Varlık Kurulu’nun başkanı Erdoğan. Kamu özel iş birlikleriyle ilgili muhalefetin bilgi alması mümkün değil. Erdoğan ‘ol’ deyince oluyor. Bir cumhurbaşkanı ‘Otoyolu şu firmaya verin’ diyebilir mi? Burası dağ başı mı? Devletten bir metrekare hazine arazisini satın alacaksanız o evrak Erdoğan’ın önüne gelmeden devlet sana bunu ne satabiliyor ne kiralayabiliyor? Ekonominin bütün mekanizmaları Erdoğan’da. Demokrasiyi daraltabildiği kadar daraltmış.

Devletin Sahibi Millettir, Sen Babanın Parasını mı Veriyorsun

Millet özel bankalara, tefecilere ve faiz baronlarına çalışıyor. Onlar da saraya çalışıyor. Bu hal içinde Fuat Oktay dün bir açıklama yapmış. ‘Doğal gaz faturalarının yüzde 80’ini biz ödüyoruz’ demiş. Vay be. ‘Avrupa felaket içinde’ diyor Erdoğan. Avrupa doğal gaz sübvansiyonu yapıyor üstüne millete nakdi yardım yapıyor. Hem Covid-19 döneminde yaptı hem de şimdi Rusya ambargosundan dolayı yapıyor. ‘Biz veriyoruz’ diyor babanın parasını mı veriyorsun? Devletin sahibi millettir. O devletin kasasını dolduran millet. Sen o kasadan millet için biraz sübvansiyon yapıyorsun sonra kasanın tamamını beşli çeteye veriyorsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir