Çiğlili Kadınlara Yepyeni Bir Yaşam Alanı Geliyor

Çiğlili Kadınlara Yepyeni Bir Yaşam Alanı Geliyor

Çiğli Kadın Yaşam Merkezi’ni 8 Mart Salı günü düzenlenecek törenle hizmete açılacak.

Çiğli Belediyesi, hocaların hocası Prof. Dr. Nermin Abadan Unat’ın adını taşıyacak olan Kadın Yaşam Merkezi’ni 8 Mart Salı günü düzenleyeceği törenle hizmete açacak.

Başkan Utku Gümrükçü öncülüğünde kadınların aile, toplum ve iş hayatında güçlendirilmesi için çeşitli proje ve etkinliklerin hayata geçirildiği Çiğli’de, kadın çalışmalarının kurumsallaşması ve tek bir çatı altında sürdürülmesi amacıyla Prof. Dr. Nermin Abadan Unat Kadın Yaşam Merkezi’nin açılışı yapılacak.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi ve Prof. Dr. Nermin Abadan Unat’ın katılımıyla açılacak Kadın Yaşam Merkezi’nde takı tasarım, aşçılık, çocuk gelişimi, amigurumi, mefruşat, sabun yapımı, çağrı merkezi ve bilgisayar gibi hobi ve meslek edindirme kursları düzenlenecek. Kadın hak ve özgürlükleriyle ilgili bilgilendirme toplantıları ve seminerlerin düzenleneceği 4 katlı yeni hizmet binasında Hukuki ve Aile Danışma Merkezi, Mülteci Ofisi, Kütüphane, Bilgisayar Laboratuvarı ve Lego Robotik Atölyesi bulunacak.

ÇOCUKLAR İÇİN OYUN ALANI

Kadın Yaşam Merkezi’nin bünyesinde kurslara katılmak veya farklı ihtiyaçlarını karşılamak için Çiğli’ye gelen kadınların çocuklarını geçici süreliğine bırakabileceği oyun alanı olacak. Çocuklar bu zaman zarfında alanında uzman profesyoneller eşliğinde keyifli ve öğretici aktivitelere katılım gösterebilecek.

BEBEKLİ KADINLAR UNUTULMADI

Kadınların sosyalleşmesine yönelik her türlü ihtiyacın düşünülerek tasarlandığı Kadın Yaşam Merkezi’nde bebek emzirme odası da bulunuyor. Aktivite veya kurslara bebeği ile katılacak kadınlar, bebeklerinin emzirme ve alt değiştirme gibi ihtiyaçlarını bu odada rahatlıkla karşılayabilecek.

“DOLU DOLU BİR YAŞAM ALANI OLACAK”

Kadınların toplumsal statüsünün güçlenmesi için çalıştıklarını belirten Başkan Gümrükçü, şunları söyledi:

“Göreve geldiğimiz günden bu yana tüm hizmet ve projelerimizi kadın-erkek eşitliğini göz önünde bulundurarak hayata geçirdik. Çiğli Belediyesi olarak, kadınların haklarıyla ilgili bilgilendirilmesi, sosyalleşmesi, yönetim temsiliyetinin artması, istihdam ve üretim zincirine dahil edilmesi adına çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Tüm bu çalışmalarımızın koordineli, sürdürülebilir ve uzun soluklu olması adına Kadın Yaşam Merkezimizin yeni hizmet binasını 8 Mart’ta kentimize kazandıracağız. Hizmet binamıza, kariyeri boyunca kadın hak ve özgürlükleri alanında önemli çalışmalara imza atmış yazar, hukukçu, sosyolog, siyaset ve iletişim bilimci kıymetli hocamız Prof. Dr. Nermin Abadan Unat’ın ismini vereceğiz. Tüm vatandaşlarımızı bu güzel günde yanımızda olmaya davet ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.