Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 Temmuz Gecesi Türkiye'nin Asla Esir Edilemeyeceğini Gösterdik
in

Cumhurbaşkanı Açıklamıştı! Recep Tayyip Erdoğan’ın Açıklamasının Üzerine Uygulamaya Başlanıyor!

Recep Tayyip Erdoğan bir açıklaması esnasın da yemek ücretinin çalışanlara  nakit şekilde de verilebileceği açıklamasından sonra hemen işe koyuldular! Müşteri potansiyelinin azalacağının tedirginliği yaşayan bir çok kuruluş, esnaf ve iş yerleri kendince onlemlerini almaya başlıyor. Günlük satışını düşürmemek müşterilerinden olmamak için işletmeciler de bazı kararlar aldı kampanyalar hazırladı. Bundan sonra yemek kartı getirmeyen, para ile ödeme yapacak olan müşteriler için nakit ödeme de indirim uygulamasına geçildi. Yediklerini nakit para ile ödeyecek olan kişilere % 7 oraninda bir indirim yapacak olan isletmeler müşterilerini kaybetmek istemiyor.

Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdoğan’ ın Açıklaması 

Personellere verilen  yemek ücretinin bunun için olan bir yemek kartına yatırılmasınin kalkması gerektiğine böyle bir zorunlulugun olmaması gerektiğini öne süren açıklamalar yapmıştı.  Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan tarafından bu önceki açıklamasına ilişkin başka bir açıklama geldi! Bu açıklama gıda sektöründeki yani  yemek hizmeti veren işletmecileri mutlu eden bir haber oldu.  Buna karşılık olarak da yapilan nakit yemek ödemelerin başka ihtiyaclar için kullanılma ihtimalleri yine sektörü zora sokacak başka bir endişeyi gündeme getirdi. 

Nakit ödeme haberinden sonra % 7 İndirim müjdesi çalışanların yüzünü güldürdü.   Yemek hizmeti veren bazı firmalar nakit ödeme yapacak olan müşterilerine tam yüzde yedi oranında bir indirim uygulamaya hazırlanıyor. Yemek ücretlerini artık nakit olarak alacak olan personeller tabiki daha indirimli yeme ihtimalleri olan işletmeleri tercih edecektir 

TÜRES Başkanından Açıklamaların  Karara Bağlanması İle Gelen Açıklama

Yemek kartları ve nakit ödeme sistemi ile ilgili konuşan tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl, zaten bu uygulama için uzun süredir nasıl iyileştirilebileceği konusunda fikir alışverişleri yapıldığına dair açıklamalar yaptı. Bu yemek kartı uygulamasının artık tarihe karışması sektörde sevindirici bir haber olarak algılandı. Restoranların bu karar karşısında da bir takım değişikliklere gitmesi gerektiğini vurgulayarak konuşmalarına son verdi.    Sonraki süreçte artık isletmelerin iş yerine girecek nakit akışları için biraz hareketlenmesinin kampanyalar yapılmasının beklediği görülüyor .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir