Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kılıçdaroğlu Belediye Başkan Adayı Olmuştu İstanbul'da, Kağıthane'ye Kağıttepe Diyordu
in

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kılıçdaroğlu Belediye Başkan Adayı Olmuştu İstanbul’da, Kağıthane’ye Kağıttepe Diyordu

Cumhurbaşkanı Erdoğan toplu açılış töreni için Sakarya’da; Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’da aday olduğunda Kağıthane’yi bilmiyordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış töreni için Adapazarı Demokrasi Meydanı’na geldi. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul adaylığı sırasında, Kağıthane’ye Kağıttepe dediğini söyledi.

Sakarya Meydan Muharebesini Sakarya’da Olmuş Sanıyor

Sakarya meydan muharebesinin 100. yılını hatırlayın geride bırakmıştık. Bu vesileyle Anadolu topraklarını kanlarıyla sulayarak bizlere vatan olarak bırakan şehit ve gazilerimiz rahmetle yad ediyorum. Bunlar şehit nedir bilmez, bunlar şüheda nedir bilmez. Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. yılını hatırlayın geride bırakmıştık.

Benim ülkem bunların eline kalırsa halimiz nice olur. Onun için çok çalışacağız. Durmak yok, yola devam, ben size inanıyorum. Gümbür gümbür geleceğinize inanıyorum. Sakarya’yı bilmeyenler, bu meydanın altında olan otoparkı seçim vaadi olarak söylediler. Ama hamd olsun bizim 40 yıldır tüm ilçeleriyle Sakarya’nın tüm ilçelerinde izimiz var.

Daha İstanbul’u Bilmiyor

“Ezelden beri Sakarya bizi bilir” diyen Erdoğan, “Ezelden beri Sakarya bizi bilir, biz de Sakarya’yı biliriz. Sakarya’yı bilmeyenler Ankara’nın batısında gerçekleşen Sakarya Meydan Savaşı’nın burada yapıldığını sanır. Bay Kemal Sakarya’nın nerede olduğunu bilmiyor, yolları karıştırmış. Belediye başkan adayı olmuştu İstanbul’da. Kağıthane’ye Kağıttepe diyordu.

Bu vesileyle Anadolu topraklarını kanlarıyla sulayarak bizlere vatan olarak bırakan şehit ve gazilerimiz rahmetle yad ediyorum. Bunlar şehit nedir bilmez, bunlar şüheda nedir bilmez. Bay Kemal bunları bilmez ama alışacak” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir