in

Devlet Bahçeli’ye Hakaret Eden BİM CEO’su Galip Aykaç İstifa Etti

BİM’in CEO’su Galip Aykaç, Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı’ndan istifa etti. Aykaç, “Gündeme getirilen spekülasyonlar sonrası, Sayın Devlet Bahçeli’nin hassasiyet gösterdiğini de üzülerek izledim. Maksadım asla kendisini kırmak değildi. Kusura bakmasınlar lütfen” dedi.

Galip Aykaç, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sürekli zam yapan zincir marketlerin FETÖ ile irtibat ve ilişkisinin titizlikle araştırılması gerektiğini söylemesinin ardından, “Biz bu ülkenin temel taşlarıyız, bu temel taşları yerinden oynatmaya da bunların güçleri yetmez” demişti.

Aykaç, bu polemiğin ardından, Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı ve Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu. Aykaç’ın Gıda Perakendecileri Derneği’nin internet sitesinde bugün yayınlanan açıklaması şöyle:

“KASITLI OLARAK YÜRÜTÜLEN BİRTAKIM İTİBAR ZEDELEME ÇALIŞMALARI HEM ŞAHSIMA HEM SEKTÖRE HEM DE ÜLKE EKONOMİSİNE BÜYÜK ZARAR VERMEKTE”

“Son dönemlerde basın ve sosyal medyaya oldukça çarptırılarak gündeme getirilen suçlama ve eleştiriler neticesinde, Gıda Perakendecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkan ve Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etme kararı aldığımı belirtmek isterim. 49 yıllık mesleki tecrübem ile hem tüketicilerimiz hem de sektörümüz için zorlu geçen bu enflasyon sürecinde elimden gelenin hep en iyisini yapmak için gayret gösterdim. Fakat görüyorum ki gerek 30 Kasım 2022’de yaptığım açıklama sonrası gerekse öncesinde medya ve sosyal mecralarda kasıtlı olarak yürütülen birtakım itibar zedeleme çalışmaları hem şahsıma hem sektöre hem de ülke ekonomisine büyük zarar vermekte.

“DEVLET BAHÇELİ’NİN HASSASİYET GÖSTERDİĞİNİ DE ÜZÜLEREK İZLEDİM”

Bilinmesini isterim ki Gıda Perakendecileri Derneği’nin bugüne kadar hiçbir siyasi yapıyla ilişkisi olmamıştır ve yaptığım açıklamaların hiçbiri, işini hakkıyla yerine getiren medya ve basın mensuplarına yöneltilmemiştir. Gündeme getirilen spekülasyonlar sonrası, Sayın Devlet Bahçeli’nin hassasiyet gösterdiğini de üzülerek izledim. Maksadım asla kendisini kırmak değildi. Kusura bakmasınlar lütfen.

“OCAK 2023’TE YAPILACAK OLAĞAN GENEL KURUL’DA TÜZÜĞÜMÜZDEKİ İKİ DÖNEM KURALI GEREĞİ GÖREV SÜREM SONA ERECEKTİR”

Yaklaşık bir ay sonra (Ocak 2023’te) yapılacak Olağan Genel Kurul’da, tüzüğümüzdeki iki dönem kuralı gereği görev sürem sona erecektir. Bu sürecin, bu son gelişmeleri de dikkate alarak, derneğimiz üyelerine herhangi bir zarar gelmemesi için bir ay öncesinden müsaadenizle mevcut görevlerimden ayrılma kararı aldığımı sizlerle paylaşmak isterim.

“BU KARARIMIN, ŞOK MARKETLER TİCARET AŞ’NİN DİLEKÇESİNDE YER ALAN TALEPLE VE İÇERİKLE HİÇBİR İLGİSİNİN OLMADIĞINI BELİRTMEK İSTERİM”

Bu kararımın, maalesef basına servis edilen ŞOK Marketler Ticaret AŞ’nin dilekçesinde yer alan taleple ve içerikle hiçbir ilgisinin olmadığını özellikle belirtmek isterim. Benden sonra başkanlığı üstlenecek arkadaşımıza başarılar diler ve bundan sonra da tüketicilerimize, yoğun bir rekabet içinde uygun fiyat ve iyi kalitede ürünleri sunmak için canla başla çalışmaya devam edeceğimi bildiririm. Organize gıda perakende sektörünün temsilcisi konumundaki derneğimiz, sektörün ve ekonominin gelişimi yolundaki çalışmalarını şimdiye kadar olduğu gibi aynı kararlılıkla sürdürmeye devam edecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir