Ekonomi haberleri

 • İstanbul Finans Merkezi Kanunu Yürürlüğe Girdi

  İstanbul Finans Merkezi Kanunu Yürürlüğe Girdi

  İstanbul Finans Merkezi’nin (İFM) yönetilmesi, işletilmesi, burada gerçekleştirilen faaliyetler ve bu faaliyetlere dair teşvik, indirim, istisna ve muafiyetleri düzenleyen İstanbul Finans Merkezi Kanunu, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 • TİSK'ten Asgari Ücret Açıklaması

  TİSK’ten Asgari Ücret Açıklaması

  TİSK Yönetim Kurulu’nun yazılı açıklamasında, “Asgari ücretin değerlendirilmesine dair yapılacak olası bir toplantıda işveren tarafını temsilen mutlaka masada olacağız ve toplam fayda odaklı çalışmalarımız ile görüşlerimizi paylaşacağız.” denildi.

 • Turizmde Bayram Heyecanı; Oteller 800 TL'den Başlıyor

  Turizmde Bayram Heyecanı; Oteller 800 TL’den Başlıyor

  TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Ege ve Akdeniz kıyılarındaki tesislerde fiyatların 3 yıldızlılarda 800 TL, 4 yıldızlılarda 1400 TL, 5 yıldızlılarda 2 bin TL ve villalarda 15 bin TL’den başladığını söyledi.

 • Hibrit Araçlara Talep Patlaması

  Hibrit Araçlara Talep Patlaması

  2021 yılında dünyada elektrikli ve şarj edilebilir hibrit araç satışları, çip krizi ve pandemiye rağmen yüzde 108 artışla yaklaşık 3 milyon 200 bin adetten 6 milyon 750 bin adede ulaştı.

 • Asgari Ücret Trafiği Hızlandı

  Asgari Ücret Trafiği Hızlandı

  Asgari ücrette artışın gündeme gelmesi üzerine Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun tarafları olan işçi, işveren ve hükumet temsilcileri arasında görüşmeler yoğunlaştı.

Load More
Congratulations. You've reached the end of the internet.