Ekrem İmamoğlu Bakan Karaismailoğlu'nun 'Emek Hırsızı' Sözüne Çok Sert Karşılık Verdi Ben Hırsızlık Bilmem Ama Sayın Bakan İyi Bilir
in ,

Ekrem İmamoğlu Bakan Karaismailoğlu’nun ‘Emek Hırsızı’ Sözüne Çok Sert Karşılık Verdi: Ben Hırsızlık Bilmem Ama Sayın Bakan İyi Bilir

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun bir televizyon programında kendisi için kullandığı “emek hırsızı” sözüyle ilgili olarak, “Ben emek hırsızlığı diye bir kavramı anlamam bilmem ama sayın bakan bilir” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “150 Günde 150 Proje” maratonu kapsamında 15 Eylül’de faaliyete geçen Zafer Mahallesi’ndeki Esenyurt Erkek Öğrenci Yurdu’nu ziyaret etti. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ile birlikte yurttaki odaları ve farklı birimleri inceleyen İmamoğlu, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı’dan bilgi aldı. Daha sonra öğrencilerle bir araya gelen İmamoğlu, onlardan gelen soruları yanıtladı.

Emek Hırsızı Kavramını Sayın Bakan İyi Bilir

Bu arada, ziyaret sonra gazeteciler, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katıldığı bir televizyon programında kendisi için “emek hırsızı” sözü kullandığı hatırlatarak, buna bir cevabı olup olmadığını sordular.

İmamoğlu da bunun üzerine “Ben emek hırsızlığı diye bir kavramı anlamam, bilmem ama sayın bakan bilir” diye konuştu.

İmamoğlu, Esenyurt yurt gezisinden sonra Avcılar’a gitti. Yapımı devam ve trafiğe kapalı olan Marmara Caddesinden inceleme gezisi yapan İmamoğlu, çalışmalar hakkında bilgi aldı ve vatandaşlarla bir araya geldi. 

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir