Güzel Oyuncu Dünyada Yapılan Oylamada Türklerin Gururu Oldu
in

Güzel Oyuncu Dünyada Yapılan Oylamada Türklerin Gururu Oldu!

Güzel oyuncuHande Erçel tüm dünyayı kapsayacak bir oylama sonucunda yarışmaya katılan Türk oyuncular arasından 1. sırada olmayı başardı. Türk dizi sektörü yurt dışında da beğenilen ve çok fazla izleyici kitlesi olan sektörler arasında yer alır. Dizilerimizin yurt dışına satışı ile birlikte Türk oyuncularımızın kazandığı dünyada çapındaki başarı gün geçtikçe artıyor.

 Özellikle de dijital platformlarda seyirci kitlesi ile buluşan dizi ve sinemaların oyuncuları da bu sahneler sayesinde dünya genelinde daha çok tanınmaya başlandı. Hepimizin kullandığı sosyal medyanın etkisi sayesinde de Türk oyuncuların dünyaya tanıtılması ve popüleri olması gittikçe artıyor. Türk dizi oyuncularının yurt dışında Türkiye’yi temsil etmesi de bizleri ayrıca gururlandırıyor.

 Türk Oyuncular Diziler ve Filmler Sayesinde Dünyaya Açılıyor

 Son dönemlerde çok fazla izlenen Disney Plus ve Netflix platformları sayesinde başlayan ve daha cesur daha özgün ve daha kaliteli ürünler veren platformlar yurt dışında da takipçileri olmaya başladı. Bu platformlarda yer alan Türk oyuncular ise uluslararası kabul görmüş olan ödüllere de aday oluyor. Aynı zamanda Türk oyuncular sosyal medya üzerinden yapılan büyük çaplı yarışmalarda ise listelerde ilk sırada olmayı başarıyorlar.

Dünyanın En Güzel 10 Kadını Listelerinde Kimler Var

 Sosyal platformlarda düzenlenen yarışmalardan birisi ise en çok dikkatleri çeken yarışmalardan oldu. Uluslararası bir sitede fillGAP tarafından düzenlenen bir anket sonucu dünyanın en güzel 10 Müslüman kadını listelerinde ilk sırada yer alan ünlü oyuncu Hande Erçel oldu. Listenin ise 2. Sırasında yer alan ünlü oyuncu Alman ve aynı zamanda da Türk asıllı olan ünlü oyuncu Meryem Uzerli hak kazanan oyuncu oldu.

 Fahriye Evcen ise listede 7. Sırada seçildi. Böylece Türkiye nin ismini ilk on sırada duyurdular. Bu başarıların elde edilmesine İse netflix ve Disney plus gibi dijital ve aynı zamanda uluslararası bir üne sahip olan platformların etkisi tartışılmaz bir büyüklüğe sahip. Türkiye son yıllarda dizi ve film sektöründe oldukça aktif bir seyir halinde olduğu görülüyor. Türk dizilerinin ise yurtdışında da çok yüksek bir izleyici kitlesi bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir