Haftalık Burç Yorumları! Boğalar Dikkat! Koçlar Zorda! İkizler İse Çıkmazda
in

Haftalık Burç Yorumları! Boğalar Dikkat! Koçlar Zorda! İkizler İse Çıkmazda!

.

Günümüzde astrolojide on iki burç vardır. Bunlar: Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık’tır. Her birinin kişileri tanımlayan bir dizi benzersiz özellikleri vardır. Bu nedenle aynı burçta doğanlar kişilik özelliklerini paylaşırlar; güçlü yönler, zayıf yönler, tercihler, korkular paylaşılanlar arasındadır.

Burcunuzu okuyarak günlük burç tahminlerini bilmek, kendinizi anlamanıza ve bazı kararlarınızın veya eylemlerinizin nedenini keşfetmenize yardımcı olabilir.

Yıldızlardan elde edilen işaretlerin tarihi Babil kültürüne kadar uzanır. Ayrıca her burç yılın yaklaşık bir ayı ile ilişkilendirilir, böylece herkes doğum tarihine göre burcunu kolayca bulabilir. Ek olarak, her burç dört temel unsurdan biriyle ilişkilidir. Bunlar: ateş, hava, toprak ve su ’dur. Bu unsurlardan birine ait olmak, bugün burcunuzun nasıl olacağını etkiler.

Bunlardan Koç, Aslan ve Yay, coşku, inanç ve kendilerini ifade etme arzusu ile karakterize edilen ateş ile ilişkilidir; İkizler, Terazi ve Kova hava burçlarıdır.  Bu nedenle iletişimsel, mantıklı ve sosyaldirler; Boğa, Başak ve Oğlak, toprak tarafından temsil edilir ve özellikleri nedeniyle temkinli, pratik ve materyalisttir. Son olarak, Yengeç, Akrep ve Balık su ile ilişkilidir ve kendilerini empatik, hassas, duygusal olarak tanımlarlar.

Öte yandan, burçların her birinin bir yönetici gezegeni vardır, bu nedenle doğduğunuz güne bağlı olarak gezegenlerden birinin özelliklerinden etkilenebilirsiniz. Koç burcunda doğanlar için yönetici gezegen Mars ve benzerleridir: Boğa ve Terazi Venüs tarafından yönetilir, İkizler ve Başak Merkür tarafından yönetilir, Yengeç Ay, Aslan Güneş, Akrep Plüton tarafından yönetilir.

Koç Burç Yorumu

Kendinizi iç dünyanızda biraz gözlemlemeniz gerekir. Gün boyunca karşılaştığınız sorunlarla uğraşırken kendi hayatınızda yer alan konulara da önem vermeniz gerekir. Bu konulara bakmak için kendinize biraz zaman ayırmanız ve yaşadığınız problemleri incelemeniz önemlidir. Gün içerisinde beklenmedik olaylarla karşılaşabilirsiniz. Bunlar sizi yıldırmamalı ve hayatınıza kaldığınız yerden devam etmelisiniz. Parasal konularda da rahatlığa kavuşacağınız günler yakındır. Kendinizi ailenize adamınız ve işlerinize adapte olmanız gerekir.

Boğa Burç Yorumu

Gün içerisinde yaşadığınız stresten dolayı biraz rahatlamaya ihtiyacınız olabilir. Bunun için arkadaşlarınıza vakit ayırabilirsiniz. Dışarıda gezebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bugünlerde hiç sesiniz size tutkularınızın peşinden gitmenizi söylüyor olabilir. Tek başınıza kalmak yerine grupça aktivitelerde bulunabilirsiniz. Başka insanların size yeni fikirler vermesine izin verin. Kendinizi dış dünyayı açın ve yeniliklere açık olun. Karşılaştığınız sorunların üstesinden rahatlıkla geleceksiniz bu konuda endişelenmeyin. Sizi ileride rahat ve mutlu günler bekliyor.

İkizler Burç Yorumu

Bugünlerde yaptığınız planlarınız varsa erteleyebilir ve biraz rahatlaya bilirsiniz. Hedeflerinizi belirlediğiniz bu yolda planlarınızı tekrar gözden geçirebilir ve yolunuzu daha belirgin hale getirebilirsiniz. Yaşadığınız hayat sizi her an merkezde olmaya zorlayabilir. Bu konuda kendinize değer vermeli ve zaman ayırmalısınız. Günlük yaşantınızda karşılaşacağınız sıkıntılara göğüs germeli ve sabırlı olmanız gerekir. İç huzurunuza odaklanın ve sizi rahatsız edecek durumlardan kaçının. Gün içerisinde farklı aktiviteler yapmayı deneyin. İlerleyen günlerde daha rahat ve ferah bir yaşantıya kendinizi hazırlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir