in ,

Hindistan’da 400 Kişinin Üzerindeki Asma Köprüde Facia: 78 Ölü, 30 Yaralı

Hindistan’da çöken asma köprüde can kaybı artıyor. Gujarat Çalışma ve İstihdam Bakanı Brijesh Merja yaptığı açıklamada, “Şimdiye kadar en az 78 kişi öldü ve 30 kişi de yaralandı. Kurtarma operasyonları devam ederken can kayıpları artabilir” dedi.

Yetkililer, kurbanların çoğunlukla köprüyü eğlence amacıyla ziyaret eden yerel halk olduğunu ifade etti.

Ölenlerin çoğu kadın, çocuk ve yaşlı

Hindistan Halk Meclisi Üyesi Mohan Kundariya yaptığı açıklamada, hayatını kaybedenlerin çoğunluğunu çocuk, kadın ve yaşlıların oluşturduğunu belirtmişti. Gujarat İçişleri Bakanı Harsh Sanghavi ise, turistik bir yer olan asma köprüde çökme sırasında 150’den fazla kişinin olduğunu söylemiş, yerel basın ise, çökme anında köprüde tahminen 400’den fazla kişinin bulunduğu açıklamıştı.

Gujarat eyaletinde yer alan Morbi kentindeki Machchhu Nehri üzerindeki asma köprü, üzerinde yüzlerce kişinin bulunduğu sırada çökmüş ve onlarca kişi nehre düşmüştü. Yerel basın ise, çökme anında köprüde tahminen 400’den fazla kişinin bulunduğu açıklamıştı.

Köprü 26 Ekim’de yeniden açılmıştı

230 metre uzunluğundaki köprünün 19. yüzyılda İngiliz yönetimi sırasında inşa edildiği ve 6 aylık tadilatın ardından 26 Ekim’de yeniden kullanıma açıldığı belirtildi.

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir