Gelişmelerden haberdar olmak için Google News’te izmirpress’i takip et.

news

Google News’te izmirpress’i takip et

İmamoğlu’ndan Soylu’ya Terörist Yanıtı: ‘Neden Gelip Almıyorlar?’

İBB Başkanı İmamoğlu, “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, çeşitli terör örgütlerine mensup 557 kişinin İBB’de işe alındığı iddiasıyla ilgili olarak, “86 bin İBB çalışanını zan altında bırakıyor. “dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, çeşitli terör örgütlerine mensup 557 kişinin İBB’de işe alındığı iddiasıyla ilgili olarak, “86 bin İBB çalışanını zan altında bırakıyor. İlk gün cevap vermeyi düşündüm. ‘Yok’ dedim ‘Bekleyeyim.’ Dünü de bekledim. Niye? Herhalde gelip onları alacaklar İBB’den diye.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, üçüncü doz Covid-19 aşısını olduktan sonra gazetecilerle bir araya geldi. Pandeminin halen devam ettiğini vurgulayan İmamoğlu, sırası gelen herkesi aşı olmaya davet etti. İmamoğlu, daha sonra TBMM’deki bütçe görüşmeleri sırasında dile getirilen İBB ile ilgili iddialara cevap verdi:

EVET BORÇLANIYORUZ; ÇÜNKÜ 10 METRO YAPIYORUZ

Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal bütçesini, Gazi Meclisimizde hep beraber izledik. Ne yazık ki hafta başından beri, TBMM’de, Türkiye’nin bütçesi konuşulacağına, İBB’nin bütçesi ve İBB’nin konuları konuşulur oldu. Bunlar tabii sadece bir konuşma değil, akıl dışı ithamlar, suçlamalar içerdi. Bu anlamda benim size bahsedeceğim birkaç başlık var. Birincisi, CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bütçeyle ilgili konuşması esnasında, gerçekten hani akla sığmayan, edebe sığmayan, patavatsızca hem benim şahsıma dönük, ismimle beraber, İBB de dahil olmak üzere iktidar üyelerince, özellikle bir borçlanmayla suçlandı. ‘İBB borçlanıyor, şu oluyor, bu oluyor…’ Evet, borçlanıyoruz. Çünkü İBB, 10 tane metro yapıyor. Borçlanıyoruz çünkü İBB yönetimi değişir değişmez, tek bir devlet bankasından, İller Bankası’ndan tek bir kuruş dahi kredi kullandırılmayan bir kurumuz. Tek bir lira, kuruş. Ne devlet bankaları ne kamu kurumları üzerinden, İller Bankası üzerinden bir borçlanma, bir kredi imkanı sağlanmamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.