YouTube video

İzmir’de Maden Ocağında Patlama Yaşandı

İzmir’in Kınık ilçesinde maden ocağında meydana gelen patlamada 22 madenci hafif yaralandı.

İzmir’in Kınık ilçesinde bir maden ocağında meydana gelen patlamada 22 madenci hafif şekilde yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Polyak Eynez Enerji Üretim Madencilik San. ve Tic. A.Ş.’ye ait kömür ocağında patlama meydana geldi. Grizu patlaması olduğu belirtilen olay sonrası İzmir ve Manisa’dan sağlık ve kurtarma ekipleri sevk edildi.

İzmir’in Kınık İlçesinde Maden Ocağında Patlama Meydana Geldi

Kınık ilçesinde özel bir işletmeye ait kömür ocağında, saat 21.00 sıralarında patlama meydana geldi. Grizu patlaması olduğu belirtilen olay sonrası AFAD ve sağlık ekipleri bölgeye sevk edildi. İlk bilgilere göre, madende 50’ye yakın işçinin çalıştığı ve bazı işlerin gazdan etkilendiği bildirildi.

İzmir Valisi Selim Köşger: Göçük Altında Kalan Vatandaşımız Bulunmuyor

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Kınık’taki kısmi maden göçüğünde madenin tümüyle tahliye edildiğini belirterek, “Kınık ilçesinde bir kömür madeni işletmesinde kısmi bir göçük olduğu ilk belirlemelere göre can kaybı ve ağır yaralı kimse olmadığı, 8 hafif yaralının 112 ekiplerince Kınık ve Bergama Devlet Hastanelerine sevk edildiği hususu, kamuoyunun bilgisine sunulur” denildi.

Bakan Fatih Dönmez: 22 Madencimiz Hafif Yaralı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: “İzmir Kınık’taki maden ocağında meydana gelen kısmi göçükte yaralanan madenci kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Can kaybımız yok. 22 madencimiz hafif yaralı, yaralılarımız bölge hastanelerinde tedavi altına alındı.”

,

izmirpress.com’dan Ege gündemi haberlerini takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.