İzmir’de Temel Kazısı Esnasında Komşu Binada Kayma Oluştu, Apartman Tedbir Amaçlı Boşaltıldı

İzmir’de Temel Kazısı Esnasında Komşu Binada Kayma Oluştu, Apartman Tedbir Amaçlı Boşaltıldı

İzmir’de bir inşaatın temel kazısı esnasında yan binada kayma oluştu, inşaat firmasının ihbarıyla yetkililer tarafından apartman tedbir amaçlı boşaltıldı

İzmir’in Bornova ilçesinde bir inşaatın temel kazısı esnasında bitişikteki binada kayma meydana geldi. Kayma nedeniyle apartmanda oturan 2 aile yetkililerce tahliye edildi.

Olay, Bornova ilçesinin Kızılay Mahallesi 472. sokakta meydana geldi. İki gün önce başlatılan temel kazma çalışmasında bugün çalışmanın yapıldığı yerin bitişiğindeki binada öğle saatlerinde toprak kayması meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, toprak kaymasının oluşması üzerine bina sakinleri inşaat firmasını arayarak durumu bildirdi.

Bölgeye gelen ekipler, inşaat alanının bitişiğindeki binanın temelinin kaymaması için önlemler aldı. Devam eden çalışmalar sırasında temelde çökme meydana geldi. İnşaat çalışanlarının haber vermesi üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemleri alırken, itfaiye ekipleri de bina sakinlerini tahliye ettikten sonra binayı mühürledi.

“İki gündür diken üstündeydik”

Binalarının eski bir bina olduğunu ve firma yetkililerini uyardıklarını söyleyen Sevgi Gül, “Burada iki gündür temel kazma çalışmaları yapılıyor. Binamız sağlam olmadığı için biz uyarılarımızı yaptık. Onlarda dikkatli çalıştılar ama binaların sıfır olması gerektiği için kepçe bayağı bir binayı zorladı. Kepçe zorlayınca alttan toprak kaymaya başladı. Bugün de duvar indi. Temel çöktü. İki gündür onlarda uğraşıyor biz de. Ben evimi ve eşyalarımı geri istiyorum benim evimi bir an önce yapsınlar” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.