İzmir'de Yunus Kendini Karaya Vurdu
İZMİR'İN GÜZELBAHÇE İLÇESİNDE YAVRUSUNUN ÖLÜ DOĞMASI SEBEBİYLE BİR YUNUS, KENDİSİNİ SUYUN ÜSTÜNE ÇIKARMAK İSTEYEREK İNTİHAR GİRİŞİMİNDE BULUNDU. VATANDAŞLARIN DA DENİZE GİREREK ENGELLEMEYE ÇALIŞTIĞI OLAYDA YUNUS KURTARILAMADI. (ABDULKADİR BARIŞ - ALİ İHSAN ÇİFTÇİ/İZMİR-İHA)

İzmir’de Yunus Kendini Karaya Vurdu

İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde yavrusu ölü doğan yunus kendini karaya vurarak intihar etti

İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde yavrusu ölü doğan yunus kendini karaya vurarak intihar etti. Vatandaşların denize girerek engellemeye çalıştığı olayda yunus kurtarılamadı.

Olay öğle saatlerinde Güzelbahçe sahilinde meydana geldi. İddiaya göre doğum yapan yunusun yavrusu ölü doğdu. Yunus, bunun üzerine kendisini kayalıklara vurarak suyun üstüne çıkmaya çalıştı. Yunusu kurtarmak için ise vatandaşlar seferber oldu. Yunusu kurtarmak için asker emeklisi olduğu ileri sürülen iki dalgıç denize girdi. Yunusu kurtarmak için dalgıçlar uzun uğraş sarf ederken o anlar vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerası ile kayda alındı. Kendisini kayalıklara vuran yunus, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kıyıya vuran yunus, bölgeye gelen ekipler tarafından sahilden kaldırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.