Kılıçdaroğlu 120 Milletvekiliyle Erzurum'a Çıkartma Yaptı

Kılıçdaroğlu 120 Milletvekiliyle Erzurum’a Çıkartma Yaptı

Kılıçdaroğlu, Erzurum’a 120 kişilik heyetle ziyarete gitti, AK Part’nin kalesi olarak gösterilen Erzurum’da CHP son seçimlerde yüzde 4 oy almıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti yöneticileri ve milletvekillerinden oluşan 120 kişilik heyetle ile birlikte; esnaf ziyareti, TBMM Grubu toplantısı, MYK toplantısı ve kanaat önderleri toplantısı için Erzurum’a geldi. 

CHP’nin TBMM grubu toplantısı ve MYK toplantısı bugün Erzurum’da yapılacak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP yöneticileri ve milletvekilleri, sabah saatlerinde Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan uçak ile Erzurum’a hareket etti.

Kılıçdaroğlu ve parti heyeti, öne kent esnafını ziyaret edecek. Daha sonra, heyet; Erzurum Kongre Müzesi’ni inceleyecek. CHP’nin TBMM Grubu toplantısı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde yapılacak. CHP MYK de Erzurum’da toplanacak. Daha sonra kentin kanaat önderleri bir araya gelinecek.

Son Seçimde AK Parti Kentte Yüzde 58 Oy Almıştı

2018 genel seçimlerinde kentteki vatandaşların yüzde 73’ü Cumhur İttifakı’ndan yana oy kullanmıştı. AK Parti’ye oy veren vatandaşların oranı ise yüzde 54.8 olmuştu. CHP’ye verilen oyların oranı ise yüzde 4.4 olarak açıklanmıştı.

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.