Konak Belediyesi Sokak Toplayıcılarını Tek Bir Çatı Altında Topladı

Konak Belediyesi Sokak Toplayıcılarını Tek Bir Çatı Altında Topladı

Konak Belediyesi, Sokak toplayıcılarını tek bir çatı atında toplayarak disiplinli bir sistem içinde çalışabilmelerine olanak sağlayacak protokolün imza töreni Konak Belediyesi’nde gerçekleşti.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir’de ilk kez uygulanacak ve Türkiye’de öncü olacak ambalaj Atıklarının Toplanmasında Ortak Hizmet ve İşbirliği Protokolüne imza attı.

Konak Belediyesi, İzgekoop ve Kaya Vargel Geri Dönüşüm Firması arasında yapılan protokolle, sokaktaki ambalaj atığı toplayıcıları tek bir çatı altında toplanacak, her gün üniformalarıyla işbaşı yapacak ve sistemli bir şekilde çalışarak emeklerinin karşılığını alacak.

Konak Belediyesi, İzmir Sokak Toplayıcıları Geri Dönüşüm İşletme Kooperatifi (İzgekoop) ve Kaya Vargel Geri Dönüşüm Sistemleri Ltd. Şti. arasında Ortak Hizmet ve İşbirliği Protokolü imzalandı. Sokak toplayıcılarını tek bir çatı atında toplayarak disiplinli bir sistem içinde çalışabilmelerine olanak sağlayacak protokolün imza töreni Konak Belediyesi’nde gerçekleşti.

İzmir’de ilk

Türkiye’de de öncülerden olacak protokole imzaları Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzgekoop Başkanı Sedat Komas ve Kaya Vargel Geri Dönüşüm Sistemleri Ltd. Şti adına Tolga Gürtuna attı. Protokolle beraber, geçimlerini sokakta ambalaj atığı toplayarak sağlayan sokak toplayıcıları, ambalaj atık toplama sistemine entegre edilerek, hem kamu yararı hem de toplayıcılar için kaliteli ve disiplinli bir atık toplama sistemi oluşturulacak. İzmir’de ilk olma özelliği taşıyan uygulama sayesinde ambalaj atığı toplayanlar üniformalarıyla işbaşı yapacak. İzgekoop ile işbirliğinde çalışacak olan emekçiler, topladıkları ambalaj atıklarını Yenişehir’deki ara toplama tesisine getirerek kantara çıkaracak ve emeğinin karşılığını alacak. Fiyatlandırma ise yüklenici firma tarafından teşvik edici özellikte yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.