KPSS Sorularının Sızdırıldı İddialarına ÖYSM'den Açıklama Geldi
in ,

KPSS Sorularının Sızdırıldı İddialarına ÖYSM’den Açıklama Geldi

KPSS sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla benzer olması sosyal medyada gündem oldu. ÖSYM’den açıklama geldi.

KPSS’de çıkan soruların bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin iddialar sosyal medyada gündem oldu.

Bazı sosyal medya kullanıcıları bir yayınevinin deneme sınavında yer alan soruların, şıklarına kadar aynı olacak şekilde KPSS’de adaylara yönetildiğini öne sürdü.

ÖSYM İddialar Asılsız Dedi

ÖSYM’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, 2022-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri sınavlarının 31 Temmuz Pazar günü sabah ve öğleden sonra oturumlarında güvenli bir biçimde gerçekleştirildiği belirtilerek, “Bazı sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) pazar günü yapılan 2022-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür Sınavı ile Eğitim Bilimleri Sınavı’na ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların asılsız olduğu bildirildi.

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir