Miçotakis'ten Erdoğan'a Cevap Gecikmedi!
in ,

Miçotakis’ten Erdoğan’a Cevap Gecikmedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan dünkü ‘Avrupa Siyasi Birliği’ toplantısından sonra yaptığı basın toplantısında, Yunanistan ile ilgili, ” bunların politikaları yalan üzerine kuruludur” demişti.

Erdoğan Ne Demişti?

Yunanistan’ın Ege denizindeki provokasyonları ile ilgili sorulan bir soruya cevap veren Erdoğan “Zirvedeki yemekte konuşmamı yaptım. Benden sonra beyefendi (Miçotakis) rahatsız olmuş. Kimden izin aldı, nasıl aldı bilmiyorum, orada çıkıp bir konuşma yaptı. Ağır ifadeler kullandığımızı söyledi.

Bunların politikaları yalan üzerine kuruludur. Araya birçok ülkeyi soktular. Bu münasebetleri geliştirme konusunda adım atmamızı beklediler. Sadece Yunanistan değil, Güney Kıbrıs da bir araya gelelim, dediler. Sizin bir yerlerden izin almanız gerekiyor. Siz izin almadan bir şey yapamazsınız. Şu an itibarıyla Yunanistan ile görüşeceğimiz bir şey yok. Zamana bırakma suretiyle, zaman içinde temenni ederiz ki bir konuşma fırsatı yakalarız.” dedi.

“Bir gece ansızın gelebiliriz, dediğinizde Yunanistan’a saldırabiliriz mi diyorsunuz?” sorusu üzerine Erdoğan, “Konuyu anlamışsınız aslında. Bu sadece Yunanistan için değil, bizi rahatsız eden bize saldıran ülkelere karşı bizim cevabımız. Bir gece ansızın gelebiliriz. Bunu bu şekilde anlamaları gerekir. Siz anladığınıza göre herhalde onlar da anlamışlardır.” dedi.

Miçotakis Erdoğan’a Cevap Verdi

Miçotakis Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylediklerine karşılık olarak: “Yunanistan provokasyonlara asla provokasyon yapmaz, ancak güvenle cevap verir. BM’de söylediklerimi AB liderlerine tekrar etme fırsatım oldu. Bu zamanda terk edilemez. Liderler için kimin meydan okuduğunu ve çıtayı yükselttiğini görmeleri için büyük bir fırsattı. Her zorluğa tüm pencereleri kapatıyoruz, diyalog kapısını açık tutuyoruz.” dedi.

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir