MSB: Ukrayna'dan 58 Bin Ton Mısır Taşıyan 3 Gemi Türkiye, İngiltere ve İrlanda’ya Gitmek Üzere Hareket Etti

MSB: Ukrayna’dan 58 Bin Ton Mısır Taşıyan 3 Gemi Türkiye, İngiltere ve İrlanda’ya Gitmek Üzere Hareket Etti

Milli Savunma Bakanlığı, Ukrayna limanlarından toplam 58 bin ton mısır taşıyan 3 geminin Türkiye, İngiltere ve İrlanda’ya gitmek üzere hareket ettiğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB)’den yapılan açıklamada, “Ukrayna’dan İrlanda’ya gidecek olan ve 33 bin ton mısır taşıyan Panama bayraklı NAVISTAR isimli gemi Odessa Limanı’ndan hareket etti. Gemi İstanbul’un kuzeyinde Müşterek Koordinasyon Merkezi tarafından denetime tabi tutulacak.

Gemiler Müşterek Denetleme Timi Tarafından Denetlenecek

13 bin ton mısır taşıyan ikinci gemi de Ukrayna’dan İngiltere’ye gitmek üzere Çernomorsk Limanı’ndan hareket etti. Malta bayraklı ROJEN isimli geminin seyri de Müşterek Koordinasyon Merkezi tarafından an be an takip ediliyor.

POLARNET İsimli Gemi Türkiye’ye Geliyor

Ukrayna’nın Çernomorsk Limanı’nda bekleyen POLARNET isimli Türk bayraklı gemi de Karasu’ya gelmek üzere hareket etti. 12 bin ton mısır taşıyan gemi Karasu’ya varmadan önce İstanbul’un kuzeyinde Müşterek Denetleme Timi tarafından denetime tabi tutulacak” denildi.

Ukrayna’ya Gidecek Gemi Hazırlanıyor

Bu arada Ukrayna’nın Çernomorsk Limanı’ndan tahıl almaya gitmek üzere İstanbul’un kuzeyindeki demir yerinde bulunan Barbados bandıralı Fulmar S isimli boş geminin de Müşterek Koordinasyon Merkezi timi tarafından denetimine başlandı.

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.