Önce Vazgeçti Çevredekiler İkna Edince Bu Kez de Kimliği Yanında Olmadığı İçin Sınava Giremedi

Önce Vazgeçti Çevredekiler İkna Edince Bu Kez de Kimliği Yanında Olmadığı İçin Sınava Giremedi

Sınava girmek istemeyen öğrenciyi çevredekiler ikna ederek, alkışlarla fakültenin kapısına getirdi. Bu kez de yanında kimliği olmadığı için sınava giremedi.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’nin ikinci oturumu saat 10.15 itibarıyla başladı. İstanbul Beyoğlu’nda gözlüğünü emanete bırakmaya giden bir öğrenci sınava girmekten vazgeçti. Sınava girmek istemeyen öğrenciyi çevredekiler ikna ederek, alkışlarla fakültenin kapısına getirdi.  Bu kez de yanında kimliği olmadığı için sınava giremeyen Boran Elaldı, “Üniversite benim için vakit kaybı, iş kuracağım” dedi.

Beyoğlu’ndaki İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi’nde YKS yoğunluğu yaşandı. Sabahın erken saatlerinden itibaren gelen öğrenciler, evrakları kontrol edilerek, üst aramasından geçirildi. Sınavın başlamasına kısa bir süre kala gelen bir öğrenciden, güneş gözlüğünü emanete bırakması istendi. Boran Elaldı, gözlüğünü teslim etmeye giderken sınava girmekten vazgeçti. Elaldı’yı bir veli ikna ederek alkışlar eşliğinde salona getirdi. Ancak bu sefer de öğrencinin kimliğinin yanında olmadığı anlaşıldı.

2ÇOCUĞUMU YERİNE KOYDUM

“ÇOCUĞUMU YERİNE KOYDUM”

Öğrenciyi ikna edip sınav kapısına getiren Vehbi Yıldırım “Kendi çocuğumu onun yerine koydum. Güneş gözlüğüyle gelmiş, içeri almadılar. Gözlüğü bahane ederek gidiyordu, orada görüncü ikna ettim” dedi.

ÜNİVERSİTE BENİM İÇİN ZAMAN KAYBI

“ÜNİVERSİTE BENİM İÇİN ZAMAN KAYBI” 

Boran Elaldı “Zaten öylesine gelmiştim, girmeyecektim. Üniversite benim için vakit kaybı. İş kuracağım. Eşyaları bırakmam gerekiyormuş. Ben de götürdüm bıraktım eşyaları. Benden 7 lira istediler.

Zaten üniversite sınavı için 115 lira verdim. Niye bir daha para veriyorum dedim. Ben de boşverdim gitti. Zaten TYT’ye yetişememiştim. Giriş belgesinde her şey var diye kimliğimi almadım” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.