Rekabet Kurulu Ünlü Dondurma Firmasına Soruşturma Açtı
in

Rekabet Kurulu Ünlü Dondurma Firmasına Soruşturma Açtı

Rekabet Kurulu, Golf Dondurmalarını üreten Natura Gıda Şirketi’ne soruşturma açtı.

Hızlı tüketim malları sektöründe üretici/tedarikçi olarak faaliyet gösteren Natura Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen ön araştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Golf Dondurmayı Natura Gıda Üretiyor

Rekabet Kurulu, 15 Eylül’de gerçekleştirilen toplantıda şirket hakkında, ürünlerinin yeniden satış fiyatının tespitini yaparak rekabeti önleyici faaliyetler yaptığı iddialarını ele aldı. Kurul, ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve tespitleri yeterli buldu. Firma hakkında 4054 sayılı ‘Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4’üncü maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik soruşturma başlatılmasına karar verildi. 

Rekabet Kurulu Golf Dondurma Sebebiyle Soruşturma Açtı

Golf Dondurma, 1998  yılından itibaren faaliyet gösteren Schöller Firmasının 2003 yılında Natura Gıda San. ve Tic. A.Ş. Tarafından satın alınmasıyla Bursa’ nın Akçalar Beldesinde kurulu olan fabrikada üretilmektedir. Fabrikanın tamamı, Alman teknolojisi ile kurulmuş modern bir tesistir. Üretim kapasitesi, yeni makine hatları ve tesisleri yapılarak büyümekte ve gelişen teknolojiye uygun yatırımlar yapılmaktadır. Tesislerde Çevre Yönetim Sistemi gereklilikleri uygulanmaktadır.

Natura Gıda; 2014 yılında Kahramanmaraş’ ta fabrika açarak Türkiye içerisindeki 2. üretim tesisini kurmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir