Sıla Türkoğlu’nun Emanet Dizisinden Ayrılması Ardından Yerine Gelecek İsim Belli Oldu!

Son oynadığı Emanet dizisinde oynadığı seher karakteriyle piyasada bilinen ve ünlü bir oyuncu haline gelen Sıla Türkoğlu son olarak dizinin 2. Sezonu final yapmadan önce yaptığı diziden ayrılma açıklaması ile gündeme geldi.

Son oynadığı Emanet dizisinde oynadığı seher karakteriyle piyasada bilinen ve ünlü bir oyuncu haline gelen Sıla Türkoğlu son olarak dizinin 2. Sezonu final yapmadan önce yaptığı diziden ayrılma açıklaması ile gündeme geldi. Bu olayların ardından oyuncu ile dizinin yapım şirketi arasında yaşanan gerginlik sonucunda ikili davalık oldu. Bunun sonucunda kamuoyuna sızan haberler dizinin sevenlerinin oldukça şaşırmasına neden oldu.

Sıla Türkoğlu Neden Yapım Şirketi ile Davalık Oldu?

Emanet dizisi yapım şirketi Sıla Türkoğlu’nun 2. Sezon finali çekimlerine katılmadığı gerekçesiyle hukuki yollara başvurdu. Dizinin yapımcı firması Karamel Yapım konu ile ilgili oyuncunun sözleşmeye uymadığını ve çekimlere katılmayarak diziyi olumsuz etkilediğini söyledi.  Bu konuda ortaya atılan iddialarda oyuncu Türkoğlu’nun sete herhangi bir neden belirtmeden ve haber vermeden aniden gelmeme kararı aldığı ve dizinin yeni sezonunda da kadroda olmak istemediği konuşuluyor.  

Karamel Yapım yaptığı son açıklamada oyuncu Türkoğlu’nun dizinin son hafta yapılacak olan çekimlerinde avukatı yoluyla sözleşmesinin feshedilmesini istediğini eğer isteği yapılmazsa sete hiçbir şekilde katılmayacağını ilettiğini belirtti. Yapım şirketi de oyuncunun hala sözleşmesi devam ettiğinden bu talebini reddetti.

Son Bölümde Neden Dublör Oynadı?

Oyuncu dizinin sezon finalinde oynamaması ardından o bölüme özel olarak dublör oynadı. Yeni sezonun tanıtım çekimlerine de katılmayan oyuncu için yapım şirketinin tamamen yasal yollara başvuracağı da konuşulan iddialar arasında yer aldı. Oyuncu yapım şirketinin yaptığı açıklamanın ardından yapmış olduğu farklı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekti. Oyuncu yine avukatı üzerinden yaptığı açıklamada setteki şartların oldukça ağır olduğunu, hasta olduğu zamanlarda bile çalışması için zorlandığını, mobbinge maruz kaldığını söyledi.

Ayrıca oyuncu ayrılma kararını ocak ayında yapımcı ile konuştuğunu yeni sezonda çalışma şartlarının arttırılması ve ücret artışı taleplerinin olduğunu bundan dolayı yeni sezon için yapılacak sözleşmeyi istediğini ancak şirketin vermediğini ve bu olay üzerinden asılsı iddialar ortaya atarak kendi üzerinden karalama kampanyası yürütüldüğünü belirtti.

İki taraf arasında yaşanan bu olayların ardından taraflar davalık oldu. Dizinin sevenleri oyuncunun ayrılmasına oldukça üzüldü. Yeni sezonda Seher karakterini kimin oynayacağı merak konusu oldu. Saran Medya’nın ortaya attığı iddiada bu karakteri Gürcü asıllı olan Nana Stambolishvili’nin canlandıracağı söylendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.