in

Valilik Son Sözü Söyledi: Göztepe Altay Derbisine Taraftarlar Girebilecek

 Spor Toto 1’inci Lig’de pazar günü Gürsel Aksel Stadı’nda oynanacak Göztepe-Altay maçıyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Güvenlik nedeniyle daha önce stada gelemeyeceği açıklanan Altay taraftarı için deplasman yasağı kalktı.

Alınan yeni karar doğrultusunda Altaylı futbolseverlerin derbi için stada geleceği ve bin kişilik kontenjan ayrılacağı ifade edildi. Deplasman yasağının kalkması hem Altaylı hem de Göztepeli futbolseverler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Göztepe Kulübü’nde yapılan açıklamada, “İzmir İl Spor Güvenlik Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda misafir takım tribünü bilet satışı bugün baat 17.00’de Passolig sistemi üzerinden Altay taraftarlarına yapılacaktır. Bilet fiyatları 40 TL olacaktır” denildi.

Müjdeyi Vali Köşger Verdi

Deplasman takımının taraftarları alınmayacağı karara, Altay’lı futbolseverler isyan etmişti. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, sosyal medya hesabından bugün yaptığı paylaşımda taraftarlara müjde verdi.

İzmir Valisi Köşger’in paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

Hafta sonu oynanacak Göztepe Altay futbol maçının ‘Deplasman Takımının Taraftarı Olmaksızın Oynanması’ teklifi Valiliğimce uygun görülmemiştir. GÖZTEPE-ALTAY MAÇINA HER İKİ TAKIMIN TARAFTARLARI SERBESTÇE GİREBİLECEKLERDİR. Sportmence ve centilmence bir maç olmasını diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir